спадщина
стійкість
інновації

21-27 ТРАВНЯ

спадщина
стійкість
інновації

21-27 ТРАВНЯ

Збережемо минуле,

створимо майбутнє

обʼєднавши технологічні рішення, креатив та професійні знання задля діджиталізації культурної спадщини України.

Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації — це спроба відповісти на виклики війни й розпалити інноваційний дух для захисту української культури.

Цифрове відродження: як інновації зберігають традиції

Ми впевнені, що сучасні технології — це найдієвіший спосіб відновити та зберегти культурну спадщину України. Від віртуальних музейних експозицій та 3D-моделей архітектурних шедеврів до інтерактивних додатків для вивчення історії — у наших руках десятки інструментів, аби подарувати памʼяткам диіджитальне життя. Ми розпочали креативну подорож, де минуле оживало в новому форматі майбутнього.

Хто зможе взяти участь

Художники
Музиканти
Фотографи
Графічні та вебдизайнери
Відеографи та фахівці кіноіндустрії
Куратори та артменеджери
Підприємці креативних індустрій
Tech-спеціалісти
Веброзробники
PR-, маркетинг-спеціалісти

Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації реалізується у співпраці House of Europe, Goethe-Institut в Україні та Digitizing.Space за підтримки Європейського Союзу.
House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Вона зосереджена на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. Ми пропонуємо більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії тощо. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Ми опікуємося збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони та інші заходи відбуваються регулярно в межах програми.
Європейський Союз підтримує Україну перед обличчям неспровокованого та невиправданого повномасштабного російського вторгнення. На сьогодні на підтримку оборони України через Європейський фонд миру виділено 1,5 мільярда євро. Підтримка надається шляхом перепрофілювання поточних проєктів на загальну суму близько 140 мільйонів євро. Нещодавно на бюджетну підтримку було виділено понад 130 мільйонів євро. Ця негайна підтримка буде продовжена шляхом мобілізації додаткових 330 мільйонів євро. ЄС також підтримує Україну екстреною макрофінансовою допомогою на суму 1,2 млрд євро. Європейський Союз фінансує реалізацію програми House of Europe та її ініціативи, зокрема Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition.
Goethe-Institut e. V. – це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі. Goethe-Institut сприяє знанню німецької мови за кордоном і підтримуємо міжнародну культурну співпрацю. Його культурні та освітні програми підтримують міжкультурний діалог та уможливлюють культурну співучасть. Вони підкріплюють розбудову структур громадянського суспільства і сприяють всесвітній мобільності.
Digitizing.Space — це інноваційна агенція, що фокусує свою діяльність на розробці та впровадженні ефективних рішень для дистанційної роботи бізнесу, спільнот та неприбуткових організацій. Компанія допомагає трансформувати процеси й проєкти в онлайн та гібридний формат роботи, спрямовуючи зусилля на підвищення рівня діджитальної залученості їх учасників.
Платформа HATA Hub реалізується ГО Civic Space в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.