21-27 ТРАВНЯ
21-27 ТРАВНЯ
українську спадщину
обʼєднуючи технології, професійні знання і нестандартний підхід до вирішення викликів часу.
Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації — щорічний онлайн-ідеатон та навчальна програма з діджиталізації культурної спадщини України. Ми зібрали спеціалістів та активістів, щоб згенерувати нові підходи та інструменти для оцифрування, документування, збереження матеріальної та нематеріальної спадщини.
Хататон — щорічний онлайн-ідеатон та навчальна програма з діджиталізації культурної спадщини України. Це брейншторм від ідеї до її реалізації, на який відводиться шість днів. Ви навчаєтеся новим інструментам, опрацьовуєте та втілюєте проєкт, знаходите команду однодумців, отримуєте поради та оцінку ідей від експертів, презентуєте результати роботи у фіналі.
Запрошуємо до участі: художників, режисерів, музикантів, кураторів та менеджерів культурних програм, діячів культурного та креативного секторів, підприємців креативних індустрій, IT-спеціалістів, маркетологів та всіх охочих долучитись зі своїм креативом, або технічною експертизою до збереження культурної спадщини України.
Хататон 5.0. Спадщина. Стійкість. Інновації проходить онлайн. Відкриття та фінал Хататону також транслюватимуться на сторінку події в Facebook та YouTube українською мовою. Детальніші інструкції є в Гайдлайні Учасників; реєструйтеся, щоб отримати його.
Віртуальна платформа для спілкування та спільної роботи. Завантажити додаток можна за посиланням. Лінк на приєднання надійде у листі після підтвердження реєстрації. Саме там проходитиме Хататон.
Навчальна програма для початківців та досвідчених tech-ентузіастів, що складається з теоретичних лекцій та прикладних воркшопів від українських та іноземних експертів для діячів культурного та креативного секторів, технічних спеціалістів, що знайомить із трендами та інструментами діджиталізації культурної спадщини України.
Зареєструватися та попросити це зробити кожного члена своєї команди; отримати листа від нас одразу після реєстрації (не забудьте перевірити спам); додатись в Slack за посиланням з листа, перечитати Гайдлайн Учасника та готуватися до інтенсивної роботи впродовж Хататону.
Не хвилюватись! Ми дозволяємо індивідуальну участь. Але, якщо ви хочете зібрати команду, ця опція теж є. Ваші ідеї та досвід стануть у пригоді. Реєструйтеся, додавайтеся в Slack та напишіть у відповідний канал про свої навички та ідеї. Об’єднуйтеся з іншими учасниками, аби в синергії створити щось дійсно вартісне!
Придумати, або ж обрати вже створений проєкт вашого авторства (чи отримати дозвіл автора на його використання). Впевнитися, що він підходить під тематику Хататону та одну з категорій. Знайти команду, чи працювати як індивідуальний учасник. Пройти всі чекпоінти, оформити проєкт та подати його на оцінку. Якщо проєкт пройде до фіналу — готуватися презентувати його перед журі.
Все просто – заповнюйте цю форму, і ви вже з нами.
Оцінювання відбудеться у два етапи: півфінал та фінал. Команда суддів прискіпливо проводить технічну валідацію робіт та оцінює їх за такими критеріями:
1. Команда – рівень експертності, проактивності, мотивації команди, відгуки від командних менторів;
2. Вплив та масштабування – рівень впливу ідеї/ проєкту на збереження культурної спадщини України під час війни, а також можливість масштабування проєкту на інші регіони, чи закордон;
3. Прогрес – що команда встигла зробити під час Хататону для реалізації проєкту та чи є план дій на акселераційну програму (розуміння, що саме команда хоче винести для свого проєкту під час проходження програми);
4. Потенціал проєкту після проходження Хататону та можливість реалізувати ідею;
5. Презентація – якість викладу інформації, ясність та доцільність презентації проєкту та додаткових матеріалів;6. Інноваційність – наявність інноваційного компоненту в проекті / використання новітніх технологій для вирішення проблеми.
Максимальна кількість балів, яку може набрати команда від одного судді — 30 балів.
Переможці отримають грошову винагороду в сумі 2000 / 1500 / 500 / 500 / 500 євро в залежності від місця, яке посяде команда. Фінальні суми та кількість переможців залишаються на розсуд суддів.
Так, ви можете брати участь на етапі ідеї, але під час Хататону вам потрібно показати прогрес та доопрацювати проєкт.
Оптимальний склад людей у команді — від 1 до 5 людей. Так, ми дозволяємо працювати самостійно індивідуальним учасникам!
Так, дану опцію ми не виключаємо. Та, все ж, наполягаємо на тому, щоб ви розраховували свої сили об’єктивно, бо Хататон передбачає інтенсивний формат взаємодії та колаборації. Краще зробити один проєкт, але якісно.
Після заповнення форми реєстрації на сайті кожен учасник отримує листа на пошту з посиланням на Гайдлайн Учасника та в Slack. Будь ласка, перевіряйте папку “Спам”. Активний лінк на Гайд Учасника на час Хататону закріплені в повідомленнях в спільноті Slack.
Основна робоча мова Хататону — українська. Офіційна частина та навчальні лекції та воркшопи транслюватиметься також українською мовою.
Акселераційна програма — спеціально розроблена програма розвитку та підтримки для 15 команд Хататону 5.0: Спадщина, Стійкість, Інновації. Це можливість доопрацювати свій проєкт, отримати технологічні інструменти для його розвитку, навчитися креативному підприємництву, наблизитися до реалізації сталого проєкту.
Протягом акселераційної програми на учасників чекають лекції, воркшопи, групові менторські сесії та сесії у форматі peer-to-peer з фандрейзингу та бюджетування, публічних комунікацій та самопрезентації, розвитку продукту та шляху користувача, загальної етики та кордонів у культурних проєктах. Окремий час відводиться на домашні завдання та самостійну роботу з впровадження отриманих знань на практиці.
Взяти участь у Хататоні 5.0, дійти до фіналу, або зарекомендувати себе якнайкраще!
Впродовж 8 тижнів інтенсивної роботи (червень-вересень 2024) команди разом із менторами та експертами працюватимуть над рішеннями, спрямованими на збереження культурної спадщини України.
Так! 7 вересня відбудеться демодень, де учасники представлять результати власної роботи під час акселераційної програми. Приходьте за натхненням!